Chci vědět

Záruka a servis

Záruku poskytujeme na všechny naše výrobky. Délka záruční doby závisí na typu výrobku, který je zakoupen v prodejní síti společnosti Eko-Okna. V případě oken je to 5 let, naopak u dveří jsou to 2 roky.

Záruka se počítá od data nákupu a podmínkou její platnosti je řádná montáž výrobku a jeho používání v souladu s návodem na čištění a údržbu společnosti Eko-Okna.

Záruka se vztahuje na:

Záruka se nevztahuje na:

Záruční opravy provádí autorizovaný servis společnosti Eko-Okna v termínu do 30 dnů od data uznání reklamace. Po předchozí dohodě se zákazníkem může být tento termín změněn. Před příjezdem servisního týmu musíte z oken odstranit všechny dodatečné prvky, např. žaluzie nebo rolety, které nebyly dodány společně s oknem.

Používání oken

Jakým způsobem zabránit vlhkosti v domě?

Vodní pára je bezbarvý plyn bez zápachu. V obývaných místnostech vzniká neustále ve velkém množství. Například čtyřčlenná rodina vyprodukuje denně přibližně 8–15 kg tohoto plynu, což odpovídá 10 až 19 tisícům litrů vodní páry. Abyste předešli škodám způsobeným vlhkostí a vzniku plísní, musíte ve vašem domě dostatečně větrat pokoje např. pomocí ventilace nebo otevřením oken. V zimním období lze okno otevřít na tzv. mikroventilaci.

Co znamená pojem mikroventilace?

Mikroventilace, neboli pootevření, spočívá v tom, že křídlo okna nepřiléhá těsně k rámu, čímž lze větrat místnost bez nutnosti vyklápět křídlo do ventilační polohy. Předchází to kondenzaci vodní páry na skle i snižování teploty v bytě. Tato funkce je prospěšná zejména v zimním období.

Vyplatí se investovat do sítě proti hmyzu?

Tyto sítě skvěle chrání proti hmyzu, který může proniknout do našeho domu otevřenými okny. Představují jednoduchý způsob, jak se chránit před nevítanými „hosty". Samozřejmě můžete používat chemické prostředky, insekticidy, ty jsou však nebezpečné pro alergiky a malé děti. Neinvazivním řešením pro naše zdraví jsou sítě proti hmyzu.

Síť ze skelného vlákna neomezuje průchod čerstvého vzduchu ani slunečních paprsků.

Dalším druhem sítí jsou dveřní sítě. Dveřní síť proti hmyzu, kterou lze otevřít na závěsech, nám umožňuje svobodně používat balkón nebo terasu. Skvěle chrání náš dům proti hmyzu.

Údržba oken. Jak ji správně provádět?

Existuje několik základních pravidel pro údržbu oken:

Plastové profily jsou vyrobeny z materiálů, které jsou odolné proti povětrnostním vlivům a nedochází u nich ke změně barvy. Během mytí oken musíte pamatovat na to, abyste použili čisticí prostředky s přirozeným pH a bez brusných částic.

Rámy a křídla plastových oken nevyžadují speciální údržbu, na rozdíl od dřevěných oken, u nichž se musí provádět pravidelný nátěr.

Třídy odolnosti proti vodě u oken

Okna jsou rozdělena podle odolnosti proti vodě do tří tříd:

Při výběru oken se můžete řídit následujícími pravidly:

Co udělat, aby se nečistoty neusazovaly ve spodní spáře okna?

Ve spodní spáře okna se usazují nečistoty, pokud chybí výplň drážky, neboli výplňové těsnění.

Jaká okna zákazníci kupují nejčastěji?

Zákazníci si nejčastěji vybírají plastová okna kvůli jejich ceně, kvalitě a dobré tepelné izolaci. Naší nabídku přizpůsobujeme potřebám zákazníků, a proto mají možnost vybrat si z široké palety barev dekorů a rozmanité nabídky profilů.

Co je to okenní větrací štěrbina?

Jde o zařízení, které umožňuje řádnou ventilaci vzduchu v uzavřených místnostech. Vzduch v interiéru se znečišťuje a jeho vlhkost se zvyšuje dýcháním obyvatel, vařením, koupáním, výpary z plastových hmot (koberce, fólie), spalováním plynu. Nadměrné množství vlhkosti v místnostech vede ke vzniku plísní, které představují zdravotní riziko. Použitím okenních větracích štěrbin se v místnosti udržuje stálá hladina vlhkosti vzduchu. Okenní větrací štěrbiny umožňují vyhnout se zbytečnému otvírání oken, což je určitě je důležité, pokud jsou v domě děti nebo zvířata.

Kde se používá nízký práh?

Nízký práh se používá např. u balkonových dveří. Nepředstavuje překážku při pohybu starších lidí, na invalidním vozíku nebo batolat, protože jeho výška jen cca 20 mm.

Čím se odlišuje klika HOPPE SECUSTIC?

Nejrychlejším a nejlevnějším způsobem, jak se ochránit před nezvanými hosty je výměna klik v oknech a balkonových dveřích. Kliky Hoppe Secustic zajistí, že i okna se standardním kováním dokážou zlodějům klást odpor. Tato klika je vybavena patentovaným zavíracím mechanismem, který zvyšuje bezpečnosti okna proti odbornému otevření zvenčí. Princip fungování kliky Hoppe Secustic je jednoduchý. Pokud kliku řádně otočíte od středu, pak se kování posune. Když však chcete zatlačit na kování např. pomocí šroubováku z venkovní strany, mechanismus se zablokuje, čímž zloději zkomplikuje otevření okna.

Při přetočení kliky Secustic vzniká charakteristický zvuk, který vás ujistí, že mechanismus funguje správně. Kliky Hoppe Secustic mají elegantní a moderní vzhled.

Co je to teplý rámeček?

Je to rámeček, který je na rozdíl od běžného hliníkového rámečku vyroben z lepšího izolantu. Teplý rámeček je součást okna viditelná mezi vnitřním a vnějším sklem. K tepelné ztrátě může docházet nejen přes sklo, ale také přes rám a zasklívací hranu. Všechna tepelně izolační skla v pasivních domech obsahují teplý rámeček, jedná se o standard. Používáním teplého rámečku se zvyšují tepelně izolační vlastnosti, což zvyšuje teplotu skla, a díky tomu se snižuje riziko vzniku rosení oken. Rámečky nabízíme v různých barvách. Mohou tak oknům propůjčit neopakovatelný vzhled.